Fundusze Europejskie

Cukiernia Williams Sp. z o.o. Sp. k. otrzymała dofinansowanie w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Cel i efekt Projektu: utrzymanie działalności. Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi: 232 329,75 zł

Brama Krakowska

 

Gdy w 2000 roku lubelski lekarz Andrzej Ochal upiekł pierwszego Williamsa nikt nie spodziewał się, że w 2005 otworzy zakład produkcyjny, a w 2006 pierwszy sklep cukierniczy z własnymi wyrobami przy Krakowskim Przedmieściu 39 w Lublinie.

Dziś jest nas już ponad 70 osób, 10 sklepów - kawiarni i jesteśmy po trzeciej rozbudowie zakładu cukierniczego. Nasze ambicje tutaj jednak się nie kończą.

8 sierpnia Anno Domini 2023 wraz z belgijską czekoladą Callebaut oraz jej reprezentantem Michałem Kleiberem postanowiliśmy pójść o krok dalej i wzorem hitu Netflixa “Akademia Czekolady” stworzyć pierwszą czekoladową rzeźbę.

Spostrzegawcze oko już zauważyło, że jest to Brama Krakowska - jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków lubelskiego Starego Miasta i nie przez przypadek jest to ona, bo dokładnie podczas jej tworzenia (15 sierpnia) minęła 706 rocznica powstania Koziego Grodu.

Rzeźba waży 15 kg i była wykonywana przez ponad 2 tygodnie. Składa się w 100% z czekolady, a jej kolorowe elementy to wydruki na czekoladzie białej.

Obiecujemy Wam, że to nie pierwsza konstrukcja, która wyszła spod rąk naszego arcyzdolengo Działu Dekoracji Najlepsze dopiero przed nami.

Czy trudno zbudować taką konstrukcję? Zobaczcie sami oglądając film wyżej

Rzeźbę możecie oczywiście zobaczyć na żywo w naszej kawiarnia w C.H.Olimp IV (tam obok Subwaywa) gdzię będzie dostępna dla Waszych oczu co najmniej do końca października.

Ale, ale… mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę; bo już od tego weekendu (tylko w naszej kawiarni w Olimpie IV) dostępne będą Bramy Krakowskie w wersji miniaturowej, również wykonane w 100% z czekolady przez nasz Dział Dekoracji do nabycia w formie eleganckiego prezentu.

No to co Kochani? Nie ma na co czekać - Cukiernia Williams - C.H.Olimp w Lublinie - Zapraszamy!